Browsed by
Miesiąc: Grudzień 2015

Formalności – możesz sobie z nimi poradzić

Formalności – możesz sobie z nimi poradzić

Środowisko jest czymś wspólnym, z czego wszyscy korzystamy i o co wszyscy powinniśmy się razem troszczyć. Niestety większość społeczeństwa jest zupełnie innego zdania. Mało kto poczuwa się do troski o naszą planetę. Zazwyczaj uważamy, że nasz wpływ na to, co się na niej dzieje i tak jest mikroskopijny. Czasem jednak do zaangażowania zostajemy zmuszeni z zewnątrz, przez przepisy. Firmy na przykład od jakiegoś czasu muszą składać sprawozdanie roczne odpadowe. W niektórych przypadkach potrzebne jest również specjalne zezwolenie na zbieranie odpadów….

Read More Read More

Jak nie dać się zjeść biurokracji?

Jak nie dać się zjeść biurokracji?

Biurokracja – ma z nią niestety sporo do czynienia każdy z nas. Wszyscy musimy chodzić do urzędów, użerać się z rozmaitymi drukami i papierkami, z formalnościami i do tego regularnie o tym wszystkim pamiętać. Niestety nawet drobne zaniedbania mogą się wiązać z problemami, upomnieniami czy też nawet z karami finansowymi. Najwięcej do powiedzenia na ten temat mają na pewno właściciele rozmaitych firm. Oni przecież muszą wypełniać chociażby coroczne sprawozdanie odpadowe wzór. Konieczna jest tutaj także karta ewidencji odpadów wzór.

Formalności związane z ochroną środowiska – jakie?

Formalności związane z ochroną środowiska – jakie?

Opłaty za korzystanie ze środowiska – pewnie o nich słyszałeś. Kiedy mogą Cię one spotkać? Najczęściej wówczas gdy gdzieś wyjeżdżasz. Sporo miejscowości turystycznych nalicza sobie tego typu opłaty jako dodatek do tych za nocleg. Nic dziwnego – w końcu turyści mogą mieć spory wpływ na wygląd otoczenia, i najczęściej jest to niestety wpływ negatywny.

Ewidencja odpadów – nie zapomnij jej sporządzić

Ewidencja odpadów – nie zapomnij jej sporządzić

Czym jest ewidencja odpadów? To coś, co musi prowadzić wielu przedsiębiorców. Powinni oni sporządzać regularnie takie zestawienie i dostarczać je do odpowiedniej instytucji. Być może dotyczy to również Ciebie. Na szczęście obecnie nie jest to tak skomplikowane, jak było jeszcze kiedyś, jakiś czas temu. Obecnie przecież możliwe jest wysłanie ewidencji przez Internet. Ewidencja odpadów online nie wymaga więc od nas nawet wychodzenia z domu, zrobimy ją przed własnym komputerem, przy własnym biurku, z kubkiem herbaty. Bardzo komfortowe, prawda?

Pamiętaj o wszystkich ważnych sprawach!

Pamiętaj o wszystkich ważnych sprawach!

Jeżeli prowadzisz jakiekolwiek przedsiębiorstwo lub zamierzasz je dopiero otworzyć, musisz się liczyć z tym, że będzie Cię czekało mnóstwo formalności. Jakich? Bardzo rozmaitych. Sam nawet zapewne nie podejrzewasz, jakie kwestie będziesz musiał udokumentować.